29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

BEBKA GİRİŞİMCİLERİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURDU

Gerim: Gelecek hedefimiz uluslararası yatırımcılarla bir araya gelmek.

08 Ocak 2019 Salı 16:15
BEBKA GİRİŞİMCİLERİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURDU
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) iş birliği ile yürütülen Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programını (TechUP) başarıyla tamamlayan girişimciler, İstanbul’da yatırımcılarla buluştu.

İstanbul Workinton Levent 199 ofisinde gerçekleştirilen Demo Day (Girişimci – Yatırımcı Buluşması) etkinliğinde, mentörlük, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan TechUP’ta yer alan 9 girişimci, projelerini yatırımcılara anlatma fırsatı yakaladılar.

32 saat eğitim, 110 saatlik mentörlük ve danışmanlık hizmeti

Demo Day etkinliğinin açılışında konuşan Arinkom TTO Temsilcisi Mehmet Hakandağ, “Yaklaşık 4 aydır devam eden, finans, hukuk, dijital pazarlama gibi konularda 32 saat süren eğitimlerin ve 110 saatlik mentörlük ve danışmanlık hizmetlerinin sonucunda final gününe gelmiş bulunuyoruz. Karşımıza gelecek olan firmalar TechUP programını başarıyla tamamlayarak; yenilikçi fikirlerini olgunlaştırmış, prototip aşamasını tamamlamış ve üretime başlamak için akıllı yatırıma ihtiyaç duyan girişimciler haline gelmiştir. Jüri üyelerimizin ve etkinliğimize katılan yatırımcıların, girişimcilerimizi en iyi şekilde değerlendireceklerine inanıyoruz. Ayrıca TechUP programlarına verdikleri destek için BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’e ve BEBKA çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.

“Genç nüfusumuz en büyük itici gücümüz”

Kalkınma ajanslarının girişimcilere sunduğu desteklere vurgu yapan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de, “Ne kadar çok girişimcimizin önünü açarsak, onların geliştirdiği ürünler ve hizmet pazarda yerini bulursa, ülke olarak arzu ettiğimiz ihracat potansiyeli daha da artar ve katma değerli ürünler elde edebiliriz. Genç nüfusumuz bu anlamda en büyük itici gücümüz, fakat bunları iyi modellememiz lazım. Devletimiz bunun için ciddi kaynaklar ayırıyor. Kamu kurumları KOSGEB, İŞKUR, Kalkınma Ajansları olarak girişimcilerimize önemli destekler veriyoruz” şeklinde konuştu.

3’üncüsü İstanbul’da gerçekleşen Demo Day etkinliğiyle birlikte önemli tecrübeler kazandıklarını dile getiren Gerim, gelecek hedeflerinin başarılı girişimcileri uluslararası yatırımcılarla buluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Arinkom TTO temsilcisi Orkun Başkan moderatörlüğünde yatırımcılar Alper Karagöz, Cem Baytok, Enes Hulli, Hüseyin Karayağız ve Mehmet Buldurgan’ın katıldığı ‘Yatırımcı Paneli’nde, yatırımcılar girişimcilere tecrübelerini aktardı. Panelin ardından girişimciler jüri üyelerine projelerini detaylı olarak anlattı.

Programın sonunda jüri üyesi yatırımcılara ve TechUP programına destekleri için BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’e  teşekkür belgesi takdim edildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV