29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

BURTARIM'da FİMAKS farkı

FİMAKS, 12. Bursa Tarım Fuarı'nda da farkını ortaya koydu.

11 Aralık 2014 Perşembe 16:44
BURTARIM'da FİMAKS farkı

Katıldığı yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda ürünleriyle büyük ilgi gören FİMAKS, 12. Bursa Tarım Fuarı'nda da farkını ortaya koydu.

Tarım makinelerinin saygın markası FİMAKS, 12’incisi düzenlenen Bursa Tarım Fuarı’nın yıldızı oldu. Türkiye’de ilk defa, tüm hayvan yemleme sürecini tek kişinin yapabilmesini sağlayan ‘kendi yürür yem karma makinesi’ üreterek büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin işini kolaylaştıran FİMAKS Makina AŞ, fuarda ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere fuarın açılışına katılan protokol üyeleri de kendi yürür yem karma makinası hakkında FİMAKS yetkililerinden bilgi aldılar.

Tarım makineleri imalatında Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veren ve TÜBİTAK destekli projelerle de çalışmalarını sürdüren FİMAKS, yem karma makineleri, silaj makinaları ve gübre römorkları başta olmak üzere, sıvı gübre tankları, diskli çayır biçme makineleri, namlu yapma makineleri, balya açma makineleri, balya parçalama makineleri, silaj kepçeleri, süpürge, sebze mibzeri ve forklift üretimlerini Tarım Fuarı’nda sergileyerek, katılımcılardan tam not aldı.

SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Ülkemizde, tarım ve hayvancılık sektöründe makineleşmenin gün geçtikçe yaygınlaştığını belirten FİMAKS Makina AŞ İcra Kurulu Başkanı Atalay Çetin, “Ülkemizde tarımda ve hayvancılıkta makineleşme yeni yeni başlıyor. Ama bu dönüşüm ve değişim hızlı olacak. Önümüzdeki 3 yıl boyunca sektörde her yıl en az yüzde 7 büyüme öngörüyoruz. Sektördeki bu büyümenin bizi de büyüteceğini bildiğimiz için ona göre yatırım planları yapıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de ve Dünya’da sektörün öncüleri arasında yer alıp, dünya genelinde bilinen bir marka olmaktır” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN ADINI DUYURUYORUZ

Türkiye’de ilk kez FİMAKS tarafından imal edilen ‘kendi yürür yem karma makinesi’nin, çekili yem karma makinelerindeki traktör ihtiyacını ortadan kaldırdığını belirten Çetin, “İlerleyen yıllarda kullanımının oldukça yaygınlaşacağını düşündüğümüz kendi yürür yem karma makinesi dünyada da çok az sayıda firma tarafından üretilebiliyor, bu bağlamda ülkemizin adını böyle bir makine ile duyurmak bizim için gurur verici” dedi.

Avrupa’dan Asya’ya, Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar Dünya’da 5 kıtada 80 ülkeye tarım ve hayvancılık makinesi ihraç ettiklerini dile getiren Çetin, “12’ncisi düzenlenen Tarım Fuarı’nda standımızın ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmesi bizleri oldukça mutlu ediyor. Burada gerçekleştireceğimiz ikili iş görüşmeleri ile mevcut ticaret hacmimizi artıracağımıza inanıyorum. Fuara yurtdışından yoğun ilgi gösterilmesi de ihracatımıza olumlu katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı. 

Fuarda İhsan Yümlü ve Fethi Çetin de incelemelerde bulundu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV