29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

'Irak Türk otomobili için iyi pazar'

Alımlarda Türkiye’yi tercih ederiz.

24 Nisan 2012 Salı 18:10
'Irak Türk otomobili için iyi pazar'
  
Irak Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Walid Habib Hılo Al Moswee, Irak otomotiv piyasasına girmek isteyen Türk firmalarına çağrıda bulundu. Irak'ın, Türkiye üretimi otomobil için iyi bir pazar olduğunu vurguladı.

Yerli otomobil üretimi konusundaki gelişmeleri yerinde incelemek için Bursa’ya gelen Irak GAMCO Ticaret heyetini, ev sahibi olarak Otomotiv İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Baran Çelik ile görüştü.
 
Irak ekonomisinin çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirten Irak Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Walid Habib Hılo Al Moswee, Iraklıların özellikle tüketim yönlerinin ağır bastığını, bu açıdan otomotiv sektörüyle alakalı tüketim taleplerinin bulunduğunu belirtti. Irak otomotiv piyasasına girmek isteyen Türk firmalarının fırsatı iyi değerlendirerek büyük karlar elde edebileceğini dile getirdi.

Türk firmalara tavsiyelerde bulunan Bakan Yardımcısı Al Moswee, "Irak otomotiv piyasasına girmek isteyen firmalar, toplu alımlarda bulunacak olan Otomotiv ve Makine Ticareti Genel Müdürlüğü (General Automobile& Machinery Company-GAMCO) ile irtibata geçmeli. GAMCO, toplu otomotiv alımı hususunda ilk etapta komşu ülke Türkiye’yi tercih edecektir." dedi.

Kısa bir süre içerisinde GAMCO temsilcileriyle Türkiye’ye ve Bursa’ya teknik gezi düzenleyeceklerini belirten Al Moswee, fabrikaların üretim standardına hayran kaldıklarını dile getirdi.
 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV