29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Otomotiv Test Merkez'inde iş uzadı

Şentürk, “Bu iş yeterince uzadı. Ben arsamı bekliyorum” dedi.

23 Ekim 2012 Salı 11:53
Otomotiv Test Merkez'inde iş uzadı
Dünya Standartları Günü ve Türkiye Standartları Haftası sebebiyle Bursa Uludağ İhracatçı Birlikleri Salonu'nda düzenlenen program öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TSE Başkanı Hulusi Şentürk, 100 milyon Euro'luk Otomotiv Test Merkezi yatırımı için son gelişmeleri değerlendirdi. Antalya’nın, bu yarışın dışında kaldığını anlatan Hulusi Şentürk, arsa tahsisinde yaşanan uzun sürecin tamamlanmasını beklediklerini dile getirdi.

"ANTALYA OLMUYOR"

Sürecin uzadığına dikkat çeken TSE Başkanı Hulusi Şentürk, şunları kaydetti: “Ben arsamı bekliyorum. Arsamı verirlerse orada yapacağım. Biz Bursa’nın olmasını istiyoruz. Bakanlıklardan arsanın tahsisini sağlamaları şart. Son sözü Bursalıların söylemesi gerek. Ben arsam olmadan son sözü söyleyemem. Kim bana arsayı verirse ben orada son sözü söyleyeceğim. Şu an herhangi bir tahsis durumu söz konusu değil. Antalya olmuyor. Bursa ile ilgili tahsis konusunda herhangi bir gelişme yok. Bizim taleplerimiz arasında sadece Bursa kaldı. Ama Bursa dışında olmaz diye bir şey yok.”

"BAŞKA BİR İL ÇIKARSA BURSALILAR KUSURA BAKMASIN"

TSE Başkanı Hulusi Şentürk, şöyle devam etti: "Başka bir il çıkarsa ‘ben de varım’ derse, seve seve oraya giderim. Ama o zamanlar da Bursalılar kusura bakmasın. Bu iş yeterince uzadı. Artık söylenecek bir şey yok. Ben sadece arsamı istiyorum.”

TSE olarak birkaç il ile ilgili araştırmalar yaptıklarını anlatan TSE Başkanı Şentürk, “Bu elene elene ikiye indi. Bursa ve Antalya. Geçtiğimiz günlerde Antalya ile ilgili arazi ile ilgili olumsuz görüş geldi. Bizim talebimiz olarak bir tek Bursa kaldı. TİGEM ya da Yenişehir’deki iki arazi de bizim için uygundur. Hangisi olursa biz razıyız. İkisinin de kendilerine göre eksileri ve artıları var. Ancak bu eksiklikleri tamamlayacak altyapıya sahibiz. Ancak Bursa ile ilgili şu ana kadar herhangi bir olumlu gelişme yok. Beni herkes arıyor. Beni arayacaklarını konu ile ilgili bakanlık yetkililerini arasalar, Bursa müjdeyi alır. Ben sadece arsamı bekliyorum. O arsa hangi ilde verilirse otomotiv merkezi orada kurulacak.” dedi.

 

 

 

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV