29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

TSE İnegöl’e geliyor!

TSE İnegöl temsilciliği 1 Ocak'ta açılıyor

04 Aralık 2012 Salı 14:08
TSE İnegöl’e geliyor!
Bursa İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) binasında TSE Temsilciliği 1 Ocak 2013'te hizmete girecek. Temsilciliğin hizmete girmesiyle birlikte İnegöl’deki işletmeler TSE ile ilgili bütün işlemlerini İnegöl'de yapacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, TSE İnegöl Temsilciliği’nin hizmete girmesinin ardından İnegöl’deki işletmelerin TSE başvuruları, evrak takibi ve diğer tüm işlemlerini buradan yapabileceklerini belirtti. İnegöl’ün yıllık 1 milyon dolarlık dış ticaret hacmine sahip olduğunu halen 2 tane OSB’ye sahip olduğunu ve 2 tane daha OSB kurulmasının da an meselesi olduğunu belirten Şahin, “İnegöl’de üretim yapan firmalar kalitelerini tescillemek için TSE’ye yaptıkları başvurularda zorluk çekiyorlardı. Tek bir evrak takibi için TSE’ye gittiklerinde 63 kilometre gidip 63 kilometre de geri gelerek 126 kilometre yolculuk yapmak zorunda kalıyorlardı. Zaman, iş gücü ve maddi kayıplara yol açan bu sorunu çözmek için 1 ay önce harekete geçtik ve olumlu şekilde sonuçlandırdık.” dedi.

Hüseyin Şahin TSE Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İnegöl Temsilciliği açılması için TSE Başkanı Hulusi Şentürk ile görüştüğü ve bu görüşmede İnegöl’deki ekonomik potansiyeli anlatıp yapılan başvurularla ilgili dokümanları sunduğunu söyledi. Şahin, “TSE Başkanı Hulusi Şentürk konuya olumlu yaklaştı ve çözüm için hemen harekete geçti. Kurumun 29 Kasım 2013 tarihli toplantısında da TSE İnegöl Temsilciği açılması kararı alındı. Gösterdiği ilgi için kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hüseyin Şahin TSE İnegöl Temsilciliği’nin İTSO’da hizmet vermeye başlayacağını söyledi. İTSO hizmet binasında gerekli düzenlemenin yapıldığını da belirten Hüseyin Şahin, “İTSO Yönetimi bu konuda derhal harekete geçtiler. Temsilcilik için gerekli olan fiziki mekânı oluşturuldu. TSE tarafından görevlendirilecek olan yetkiye sahip personeller 1 Ocak 2013 tarihi itibarı ile TSE İnegöl temsilciliğinde göreve başlayacaklar. Bundan sonra işletmelerin TSE ilgili bütün işletmeleri İnegöl’de kabul edilip sonuçlandırılacak. İnegöllü işletme sahiplerinin TSE Bölge Müdürlüğü’ne gitmelerine gerek kalmayacak. TSE İnegöl temsilciği için fiziki mekân oluşturulmasında destek veren İTSO Başkanı Sayın Metin Anıl’a da teşekkür ediyorum” dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV