29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

TSE'nin Bursa'dakii gururları...

Bursa’da 25 yıldır TSE markasını kullanan firmalara teşekkür plaketi verildi.

23 Ekim 2012 Salı 11:59
TSE'nin Bursa'dakii gururları...
Üretim süreçlerinde kaliteden ödün vermeden 25 yıldır TSE Belgesi ile üretimde bulunan Bursalı 22 firma, ödüllerini TSE Başkanı Hulusi Şentürk’ün elinden aldı.

14-19 Ekim Türkiye Standartlar Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler dahilinde Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu’nda yapılan “Geçmişten Günümüze Kalite, Ahilik ve Standardizasyon” konulu panelde, Bursalı 22 firmaya TSE’yi tercih ettikleri için plaket verildi.

Kalite ve Standardizasyon’un ele alındığı panele Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Başkanı Hulusi Şentürk, Bursa Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhsin Özlükurt, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, DOSABSİAD Başkanı Selim Yedikardeş, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

---BURSA KALİTENİN MERKEZİ---

TSE Başkanı Hulusi Şentürk, 25 yıldır başta üretim süreçleri olmak üzere işletmelerdeki faaliyetlerinde de kalite olgusundan taviz vermeden çalışmalarını sürdüren Bursalı 22 firmayı tebrik ederken, 2023 vizyonunda ilerlerken standartların ve kalite bilincinin daha da artması gerektiğinin altını çizdi.

Standartların engelleyici bir faktör olmadığını ifade eden Şentürk, “Standartların bir angarya değildir. Tam tersi bu olmazsa olmayacağını anlatmakta zorlanıyoruz. Birçok sanayicinin TSE’nin adını duyunca tüyleri diken diken oluyor. Hep birlikte bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Bursa kalitenin merkezidir. Bursa’da çok değerli akademisyenlerimiz var. Biz kenardan bizi alkışlayacak arkadaşlar istemiyoruz. Bizle koşacak arkadaşlara ihtiyacımız var” dedi.

TSE Bursa Koordinatörü Mustafa Karaman ise “Gururumuz olan TSE markasını, gururumuz olan firmalarımız markalarımız gururla 25 yıldır taşıyorlar. Bu 25 yıldır TSE markasını gururla taşıyan ve tüketicilerimize güvenli ürün temin eden kurumlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

---ÖDÜL ALAN FİRMALAR---

Ödül alan firmalar ise şu şekilde:

Türk Prysmian Kablo, Asil Çelik, Çemtaş Çelik Makine, Bosch Fren Sistemleri, Bursa Çimento, Öz Karacalar Termosifon, İdeal Kazan Isı Sanayi, Magnetı Marelli Mako Elektrik Sanayi, SKT Yedek Parça, Asteknik, Zimaş Zincir, Ulusan Emaye, Tarımak Tarım Makinaları, Borusan Mannesmann Boru, Eti Maden İşletmeleri, Pakkens Yedek Parça, Destek Otomotiv, Ermetal Otomotiv,  Küçük Bayraktar Yılgör Teknik, Şafaksan Elektrik, Protaş Proje Mühendislik

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV