29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Akçalar OSB'de geri sayım

Islah Organize Sanayi Bölgesi için başvuru yapıldı.

08 Nisan 2012 Pazar 22:13
Akçalar OSB'de geri sayım
Bilindiği üzere 12 Nisan 2011 tarihinde 6215 sayılı yasanın 19’ncu maddesiyle “4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu”na   geçici 8’nci madde eklenerek bir değişiklik yapılmıştı.
 
Yapılan bu yasal düzenleme ile 12.4.2011 tarihinden önce mer’i plana göre yapılaşan sanayi tesislerinin bulunduğu alanların Islah Organize Sanayi Bölgesi olarak değerlendirilmesi imkânı doğmuştu.
 
Bu kanun hükümlerinin gerektirdiği koşullara sahip Akçalar Sanayi Bölgesi de bu çerçevede Islah Organize Sanayi Bölgesi kimliği kazanmak için bir süre önce başladığı hazırlık sürecini tamamladı.
 
Sanayi bölgesini oluşturan sanayicilerin üyesi olduğu Akçalar Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) hazırlanan başvuru evraklarını ASİAD Yönetim Temsilcisi Fahrettin Beşli Bursa Valiliği’ne teslim etti. Beşli, ardından başvuru evrakları ve hazırlıklarıyla ilgili Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Latif Deniz’e de bilgi verildi.
 
ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Yüce de başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından açıklamada, gelinen noktayı şu sözlerle ifade etti:
 
“Söz konusu yasal düzenlemeyi sanayicilerin gayretleri ve fedakârlıkları ile meydana gelen sanayi bölgelerinin kurumsallaşması, sorunlarına etkin çözüm üretebilmesi ve sanayiye daha fazla fayda sağlaması için bir şans olarak değerlendiriyoruz.
 
Islah OSB olmaya aday diğer beş sanayi bölgesi ile de fikir ve iş birliği olanaklarını değerlendirdiğimiz süreçte sayın valimiz başta olmak üzere tüm ilgililerin olumlu yaklaşımları bizim için motivasyon unsuru oluyor. Önümüzde yoğun bir çalışma dönemi olduğunun bilincindeyiz. Ancak hem sanayicimiz hem de çevresel şartlar için lüzumlu gördüğümüz ISLAH OSB olmayı kendimize bir hedef olarak belirledik ve bu istikamette üstümüze düşeni yerine getireceğiz.
 
Devletimizin de en az bizim kadar kararlı olduğunu, organize olamamış sanayi bölgesinin kalmasını istemediğini; organize sanayi bölgesi dışında da her hangi bir sanayi tesisinin kalmasına izin vermeyeceğini göz önünde tutunca çözümsüz sorun kalmayacağından eminiz.”
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV