29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Akyapak'ın 50. yıl gururu

5 kıtada 82 ülkeye ihracat yapıyor.

27 Mayıs 2012 Pazar 11:42
Akyapak'ın 50. yıl gururu
Makine sektörünün yıldızlarından AKYAPAK 50. yılını kutluyor. Yüksek kaliteli metal bükme, kesme ve delme makineleri ile 5 kıtada 82 ülkeye ihracat yapan Bursa’nın en köklü üreticilerinden AKYAPAK, ulaştığı bu noktada Türkiye’nin gücünü simgeleyen ileri metal işleme teknolojilerini başarıyla dünyaya taşıyor. Gurur yılını kutlamak için personeli ve özel misafirleri ile birlikte Almira Otel’de sürprizlerle dolu bir kutlama yemeği organize eden Akyapak, yemek öncesinde yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Almira Otel Osmanlı Salonu’nda kahvaltıda bir araya geldi. 
Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında AKYAPAK’ı Genel Müdür İbrahim Harman, İdari İşler Müdürü Murat Kutlay, Finans Müdürü Süleyman Sakallı, İnsan Kaynakları Müdürü Funda Ateşci ve Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Sedat Beriş temsil etti.
Yarım asırlık başarı öyküsünü geride bırakan AKYAPAK’ın bugünkü parlak durumunu anlatan Genel Müdür İbrahim Harman, 1962 yılında Bursa’da kurulan firmanın ilk günden itibaren gösterdiği azimle, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ederek dünya çapında tanındığı bugünkü konumuna geldiğini belirterek, yeni başarı öykülerini bundan sonrada yazmaya devam edeceklerini söyledi.
Harman, AKYAPAK makinelerinin otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma sanayisi gibi küresel ekonomiye yön veren pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunduğunun altını çizdi. Harman’ın verdiği bilgiye göre, Mitsubishi, Mercedes, Harley Davidson ve Rolls Royce gibi dünya devlerinin fabrikalarında, TAİ ve ROKETSAN ile de Türk Havacılık ve Savunma Sanayilerinde AKYAPAK makineleri çalışıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, Atatürk Olimpiyat Stadı, Formula 1 İstanbul Park tribünleri, Bakü Crystal Hall, gibi ünlü yapılarla hayatın hemen her alanında karşılaşılabilecek birçok araç ve yapının üretim ve inşa süreçlerinde de AKYAPAK makinelerinin imzası bulunuyor.
İbrahim Harman firmanın bugününü anlatmaya devam ederken şunları kaydetti: “2 mm’den 200 mm kapasitesine kadar üç /dört toplu konvansiyonel ya da NC ve CNC kontrollü hidrolik silindir makineleri ile adımızı dünyaya duyurduk. Başta silindir bükme olmak üzere ürettiğimiz metal bükme, kesme ve delme makineleriyle dünya genelinde tercih ediliyoruz. Bunu da sürekli geliştirdiğimiz yeniliklere ve özenli satış sonrası hizmetlerimize borçluyuz. Müşterilerimize her zaman daha iyi ürünler sunabilmek için AR-GE departmanına da önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bunun bir sonucu olarak örneğin AKBEND AHS Silindir Makinelerimizi, eklediğimiz donanımlarla rüzgâr kulesi bükebilecek şekilde geliştirdik. Bu teknolojimizle rüzgâr enerjisi sektöründe de hatırı sayılır bir yer edindik. Bu arada çelik yapı işlerinde kullanılmak üzere ürettiğimiz ileri teknoloji eseri AKDRILL ADM Delik Delme, Markalama ve Kesme Hatları ile de dünyanın sayılı üreticilerinden biri olarak adımızı sektöre yazdırdık.
  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV