29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Ali Ülker: İtibar, en büyük değer

Global bir marka oluşturmanın yolu güvenden geçiyor.

05 Mayıs 2012 Cumartesi 10:35
Ali Ülker: İtibar, en büyük değer
 Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, itibarın günümüzde kazanılan en büyük değer olduğunu söyledi. Starbucks örneği veren Ülker, markanın itibarını korumak için artık karmin maddesini kullanmayacağını açıklamak zorunda kaldığını belirtti.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Kulübünün organize ettiği, 'Global Pazarda Markalaşma' konulu konferansta konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, itibarın günümüzde kazanılan en büyük değer olduğunu söyledi. Üniversitenin Küçükyalı Kampüsü'nde öğrencilere seslenen Ali Ülker, firmalarının kuruluşundan itibaren kalitesini ve müşteri güvenine önem verdiğini vurguladı.
 
Güven sürecini yönetmenin püf noktalarına değinen Ülker, global bir marka oluşturmak için tanınabilirlik ve kaliteden ziyade güvenle lojistiğin önemli yer tuttuğunu kaydetti. Ülker, kahvesiyle ünlü Starbucks'ın artık karmin maddesini kullanmayacağını belirtmesini, söz konusu markanın itibarını kaybetmemesi için yaptığı zorunlu bir açıklama olarak değerlendirdi ve itibarın günümüzde kazanılan en büyük değer olduğunu söyledi.
 
Ali Ülker, ayrıca GODİVA firmasından ve diğer ülkelerdeki bayilikleriyle nasıl bir işbirliği içinde olduklarını da anlattı. GODİVA'nın tamamen kendi üst yöneticileriyle yola devam ettiğini aktardı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Ülker firmasının iki sene içinde inovasyon çalışmaları için 200 kişilik iki AR-Ge firması kurmayı planladığını da belirtti.
 
İTİCÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, konferansın sonunda, Ali Ülker'e günün anısına plaket verdi. Erken, sektördeki yöneticilerin deneyimlerinin öğrenciler için aydınlatıcı olduğunu ve yeni fırsatlara ışık tuttuğunu vurguladı.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV