29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Fransız Demo Plastik yeni fabrikasında

Açılış törenine Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili de katıldı.

13 Mayıs 2012 Pazar 21:27
Fransız Demo Plastik yeni fabrikasında
 Fransa’nın önemli firmaları arasında yer alan AFE Group’a bağlı DEMO Plastik, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan yeni fabrika binasını Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili’nin katılımı ile açıldı.
 
DEMO Plastik Ürünleri Genel Müdürü Erkan Korhan açılışta yaptığı konuşmada daha önce faaliyet gösterdikleri fabrika alanının artan iş potansiyeli nedeniyle yetmediğini ve yeni yatırımların kaçınılmaz olduğunu söyledi.
 
Açılışı yapılan fabrika binasının yaklaşık 10.000 metrekare alana sahip olduğunu belirten Erkan Korhan, “DEMO Plastik olarak şu anda 120 çalışanımız ile hedeflerimize birlikte gidiyoruz. 9 milyon Euro ciro hedefliyoruz. Yeni fabrikamızda 21 adet enjeksiyon makinası, 25 ton ile 1.200 ton arası enjeksiyon makinaları, 3 ekstrüzyon hattı, değişik montaj hatları, bakım yapmak üzere kalıphaneve 3 boyut makinaları bulunduran laboratuvar mevcuttur” dedi.
 
Yılda 20 PPM oranıyla 40 milyon parça ürettiklerini de belirten Erkan Korhan, “Merkezi Fransa’da Paris’te olan AFE Group, toplamda 2,500 çalışanı olup dünya genelinde 3 kıtada 9 ülkede toplam 16 şirkete sahiptir. Bu yıl toplamda 280 milyon Euro ciro hedeflemektedir. Grup’un 3 ana branşından biri olan AFE PLASTURGİE’nin ise 600 çalışanı, 5 ülkede 5 fabrikası bulunmaktadır”  dedi.
 
AFE Group Başkanı Gerard Mura ise 2000 yılında Bursa’da yatırım kararı aldıklarını bu kararda Türkiye ve Bursa’da olan müşterilerinin etkili olduklarını söyledi. Mura, “Bursa bizim için önemli bir karardı. Personelimizin kalitesi ve gelişen büyüme trendimiz ile önemli seviyelere gelmiş olduk. Yeni yerimiz çok iyi tasarlanmış ve uygulanmış. Biz Bursa’da istihdama ve otomotiv sektörüne katkı yaptığımızı düşünüyoruz ve böyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Açılışa katılan Fransa Ankara Büyükelçisi Laurent Biliise yaptığı konuşmada Bursa’da Fransız firmalarından birisinin yatırımında olduğu için mutlu olduğunu belirtti.Bursa’yı keşfetmek ve Fransa Türkiye dostluğuna katkı sağlamak için açılışın önemli olduğunu belirten Bili, “Fransa Türkiye dostluğunu yaşatan sizlere teşekkür ediyorum” dedi.Laurent Bili konuşmasına şöyle devam etti;
 
“Bugün önemli bir gün. 10 yıldır Bursa’da olan DEMO Plastik daha büyüyerek yerini sağlamlaştırmıştır. DEMO Plastik örnek hikayesine devam edecektir. Sektörün en büyükleriyle çalışan firmamızın yatırımı yerinde bir karar olmuştur. Fransa şirketlerinin Bursa’da çalışmalarından ve yatırım yapmalarından büyük mutluluk duyuyorum.”
Konuşmaların ardından Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Fransa İstanbul Başkonsolosu HerveMagro, Fransa’nın Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak, DEMO Plastik Ürünleri Genel Müdürü Erkan Korhan ve konuklar kurdelayı keserek fabrikayı hizmete açtılar. Heyet daha sonra fabrikayı gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV