29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

İstikbal'den Diyarbakır'a 600 kişilik fabrika

Boydak : Fabrikamız 2013 baharında hizmete girecek.

27 Mayıs 2012 Pazar 09:14
İstikbal'den Diyarbakır'a 600 kişilik fabrika
Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Memduh Boydak, Diyarbakırlı iş adamlarına başarının sırrını anlattı. Boydak, “Yaşatma idealiniz olsun, çalışanlarını yaşat ki sen de yaşayabilesin. Bize mütevazi olunması hep tavsiye edildi.” dedi. Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD)'nin davetlisi olarak Diyarbakır'a gelen Boydak, Dedeman Otel'de iş adamlarıyla bir araya geldi. Diyarbakır'a yatırım müjdesi veren Boydak, 600 kişinin istihdam edileceği bir fabrika için organize sanayi bölgesinde yer aldıklarını, yakın zamanda temelini atacakları fabrikanın 2013 baharında hizmete gireceğini söyledi.
 
'Tecrübe Paylaşımı' adıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaattin Korkutata, ülke ekonomisi hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüdüğüne vurgu yaptı.
 
Yıllardır aşkla, şevkle ve  canla başarıları sürdüren vatandaşların yetiştirdiği insanlarla birlikte başarıların da artmaya başladığını ifade eden Korkutata, “Bölge insanı ve Diyarbakırlı olarak Ortadoğu’ya uzanan cazibe merkezi olma yolunda muvaffak olmaya başladık. Başta bölge insanı olarak bölgeden batıya giden ekonomiyle uğraşan insanları buraya çekmeye çalışıyoruz. Gıda kısmen sanayi sektöründe ve sosyal mekan inşa etme konusunda da çalışmalar yapılmaya çalışılıyor.” şeklinde konuştu.
 
Boydak CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak’ı Diyarbakırlı işadamlarıyla bir araya getirdiklerini kaydeden Korkutata, tecrübeleriyle ufuk açmasını beklediğini belirtti.
 
Korkutata’nın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Boydak, baba ve amca ortaklığıyla bir yılda 5 milyon’dan fazla ciro sağlayan Boydak Holding'in kuruluş hikayesini anlattı.
 
Babasıyla amcasının hamallık yaparak hayatlarını kazandığını belirten Boydak, bir süre sonra mobilya mesleğini öğrenen kardeşlerin zamanla atölye açtığını ifade etti. Boydak, “İki atölye kurulduktan sonra kardeşler bir araya gelerek birleşme kararı aldı. 'Birlikten rahmet doğar' kaidesiyle atölye sayısı 6 ve 7 oldu. Daha sonra hazır mobilya sektörüne girdik. Bugün ise 8 farklı alanda 35 şirket ve yabancı ortaklıklarla birçok alanda hizmet vermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.
 
Şirketin büyümesiyle ilgili olarak babası ve amcasından sürekli tavsiyeler aldıklarını belirten Boydak, ortaklar arasında denge kurulması, çalışan vatandaşlara haklarının doğru bir şekilde verilmesi gerektiğini söyledi.
 
 
 
Şu anda toplam 12 bini aşkın vatandaşın yanlarında çalıştığını kaydeden Boydak, “Birbirinize saygı, sevgi, sabır ve müzakere ve iştişare yapılması gerekiyor. Başarıyı kolektif hale getirmek lazım. Sorunların ve sevinçlerin paylaşılması da çok önemlidir.” ifadelerine yer verdi.
 
 “600 KİŞİLİK FABRİKANIN TEMELİNİ YAKINDA ATIYORUZ”
 
Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 600 kişilik binanın temelini yakında atacaklarını söyleyen Boydak, şu şekilde sürdürdü: “Binanın çok verimli olmamasından dolayı yıktık. Binayı yeniden kurmak için yapı ruhsatımızı da aldık. Fabrika tamamlandıktan sonra vidasından kumaşına kadar birçok alanda Diyarbakır’da canlılık kazanmaya başlayacak. Eskiden mobilyaları Kayseri’den gönderiyorduk. Diyarbakır’daki fabrikamız tamamlandıktan sonra Diyarbakır’dan batı illerine mobilya göndermeye başlayacağız.”
 
“HER SIKINTIDA VATANDAŞLARI İŞTEN ÇIKARMAYI ÇÖZÜM OLARAK GÖRMEYİN”
 
Çalışanlarla bütün sıkıntıların paylaşılması gerektiğini ifade eden Boydak, her sıkıntı yaşandığında ilk çözüm olarak vatandaşları işten çıkarmanın düşünülmemesi gerektiğini ifade etti. Markalaşma süreciyle birlikte Boydak grubunun daha da fazla büyümeye başladığını dile getiren Boydak, “İnsan kaynaklarına önem verin. İşten anlayan insanları işe alın. Sabırlı olun. Markalaşmaya önem verin. İnsanları bilgileri doğrultusunda doğru yönlendirin. Yaşatma idealin olsun. Yanında çalışanları yaşat ki yaşayabilesin. Bizi biz yapan milli ahlaki değerleri önemseyin. Bizi biz yapan insani ve ahlaki değerlerimizi benimseyin ve benimsetin.” şeklinde konuştu.
  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV