29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

YEPSAN geleceğin mühendislerini bilgilendirdi

UÜ Mühendislik Mimarlık öğrencilerinden YEPSAN’a büyük ilgi.

10 Mayıs 2012 Perşembe 22:39
YEPSAN geleceğin mühendislerini bilgilendirdi
 Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğinde YEPSAN AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş’a vekaleten konuşanÜretim ve Planlama Müdürü Makine Mühendisi Öner İsbir, firmanın başarı öyküsü ve mühendis istihdam ederken dikkat ettikleri hususlar hakkında fakülte öğrencilerini bilgilendirdi.
 
9-10 Mayıs tarihlerinde 2 gün süreyle gerçekleştirilen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğinde, mühendislik-mimarlık fakültesi öğrencilerini iş hayatının profesyonel şirketleriyle buluşturmak ve öğrencilerin kariyer gelişim süreçlerine katkı sağlamak amaçlandı.
 
YEPSAN AŞ Üretim ve Planlama Müdürü Öner İsbir Kariyer Günleri etkinliğinde yaptığı konuşmada, bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayanfirmalarınınotomotiv yan sanayinin yanı sıra savunma ve havacılık sanayi, ısı ve ses yalıtımı gibi sektörlerde de hizmet verdiğini söyledi. Öner İsbir sözlerine şöyle devam etti:
 
“ŞİRKETİMİZİN 2023 HEDEFİ1500 KİŞİYİİSTİHDAM ETMEK”
 
“Firmamızda toplam 20 mühendis, 15 yüksekokul mezunu ve 25 teknik lise mezunu tekniker görev yapmakta. Firmamıza bir mühendis alınırken öncelikle yabancı dil ve tasarım konusundaki yetenekleri göz önüne alınıyor. Bu özellikleri dışında araştırmacı ve analitik düşünce becerisine sahip, kendini iyi ifade edebilen, sosyal ve aktif arkadaşları tercih ediyoruz. Toplam çalışan sayısı 220’ye ulaşan şirketimizin 2023 hedefi bin 1500 kişiyi istihdam etmektir. Halen Ar-Ge bölümümüze yetiştirilmek üzere 10 mühendis istihdam etmeyi düşünüyoruz. Bu sizler içinde bir fırsat.”
 
İSBİR: YEPSAN OLARAK CİROMUZUN YÜZDE 50’Sİ İHRACATTIR
 
YEPSAN AŞ’nin Ar-Ge çalışmaları hakkında da bilgiler aktaran Öner İsbir cirolarının yüzde 50’nin ihracat olduğunu söyledi. İşbir, “YEPSAN olarak 2009 yılında TÜBİTAK destekli projemiz ile başlayan çalışmalarımız Ar-Ge mühendislerimizle devam etmekte. Bu çalışmalar gelecek yıllar içerisinde ULUTEK Tekno-Park’ta yer almayı düşündüğümüz YEPSAN Ar-Ge şirketinin de temellerini şimdiden atmış durumdayız. 2011 yılı ikinci yarısında devreye aldığımız yüksek tonajlı transfer pres hatları ile bir sınıf daha atladık. Önümüzdeki yıllarda yeni yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV