29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Bursa'nın 250 Büyük Firması'nda Bursa OSB Ağırlığı…

Bursa’nın 250 Büyük Firması araştırmasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren firmalar ağılıklarını bir kez daha hissettirdiler

17 Eylül 2019 Salı 15:25
 Bursa'nın 250 Büyük Firması'nda Bursa OSB Ağırlığı…

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2018 yılı verileriyle açıklanan Bursa’nın 250 Büyük Firması araştırmasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren firmalar ağılıklarını bir kez daha hissettirdiler.

 

Bursa’nın 250 Büyük Firması arasında Bursa OSB’de faaliyet gösteren 46 firma bulunuyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Türkiye’nin ilki ve her zaman örneği olan Bölgemiz ve bölgemizde yer alan firmalar üretim, yaratılan katma değer, ihracat ve istihdamla da Bursa ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bursa’nın 250 Büyük Firması Araştırmasının sonuçları bunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

 

Bursa OSB Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bursa OSB’de faaliyet gösteren 46 firma, Bursa’nın 250 Büyük Firmasının toplam cirosunun yüzde 34’ünü elde ediyor.

 

----- Bursa ihracatının yüzde 43’ü Bursa OSB’den -----

 

Bursa OSB’de faaliyet gösteren 46 firma, Bursa’nın 250 Büyük Firması tarafından yapılan toplam ihracatın yüzde 43’ünü, üretimden satışların yüzde 40’ını, net aktiflerin yüzde 23’ünü, öz sermayenin yüzde 20’sini, istihdamın da yüzde 18’ini gerçekleştiriyor.

 

----- Durmaz: “Firmalarımızı kutluyorum” -----

 

Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, Bursa’nın 250 Büyük Firması arasında yer alan Bursa OSB firmalarını kutladığını belirtirken, “Fabrikalarımız durmadan çalışmaya, üretmeye devam ediyor ve ekonomimize katkı anlamındaki hassasiyetimiz bundan sonra da devam edecektir” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler: Bursa Osb Hüseyin Durmaz
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV