29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

“GAZETECİLER TOPLUMUN SESİDİR”

EROL GÜLMEZ'DEN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

23 Temmuz 2019 Salı 14:16
“GAZETECİLER TOPLUMUN SESİDİR”

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gülmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ve Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gülmez mesajında, basının toplumsal düzenin korunmasındaki rolüne dikkat çekti.

Demokratik sistemin korunması ve istikrarlı biçimde geliştirilebilmesi için özgür ve ilkeli basının önemini vurgulayan Gülmez, gazetecinin öncelikli görevinin, gerçeği en yalın haliyle aktararak, kamuoyunun doğru bilgilenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Gülmez yerel basının önemine dikkat çekti

Basının farkındalık yaratma özelliğine sahip olduğunu ifade eden NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gülmez şunları söyledi; “Gazeteci, halkın sorunlarını duyurarak sosyal, ekonomik, kültürel sorunların çözümü için farkındalık yaratır; toplumsal sorunların tespitinde ve çözümünde rol oynar. Basın meslek ilkelerine bağlı, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumsal sorumluluk duygusuyla hareket eden ve objektif yayıncılık anlayışı toplumsal düzenin korunmasında pay sahibidir. Bu noktada yerel basın da en az ulusal basın kadar önemlidir. Zira yerel basın kuruluşları, ulusal basının göremediği, erişemediği, göz ardı ettiği noktalarda kamuoyunun gözü, kulağı olur. Toplumun sesi olmayı üstlenen gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, bu vesileyle bıkmadan, gece-gündüz demeden, zor koşullarda büyük bir özveriyle görevini yerine getiren tüm basın emekçilerine teşekkür ediyorum.”


Anahtar Kelimeler: NOSAB EROL GÜLMEZ
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV