29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Karacabey'de gündem OSB ve OTM

Vali Harput, Karacabey'in öncelikli iki gündeminin OSB ve OTM olduğunu belirtti.

02 Ekim 2012 Salı 16:21
Karacabey'de gündem OSB ve OTM
 

Vali Şahabettin Harput, Karacabey’de daire amirleriyle bir araya gelerek illçenin sorunlarını dinledi. Bursa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’un da bulunduğu ziyarette önce kaymakamlık binasına gelen Vali Harput, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven ve daire amirleriyle toplantı yaptı.

Vali Harput, Karacabey’in, Bursa’nın önemli bir gücü olduğunu belirterek, “Karacabey ile ilgili çok önemli yatırımlar var. Karacabey’de bulunan TİGEM, Türkiye’nin en önemli tarım işletmesi. Burasıyla ilgili çok ciddi projeler var. Bunlardan biri Tarım İhtisas Organize Bölgesi, diğeri ise Otomotiv Test Merkezidir.” dedi.

Bu iki konunun, Bursa ve Karacabey’in öncelikli gündemi olduğunun altını çizen Vali Şahabettin Harput, “İhalesi yapılan Karacabey Devlet Hastanesi’nin, bir an evvel resmi işlemleri tamamlanarak temeli atılacak. Kara yolu ve köy yollarındaki çalışmalar devam ediyor. Gemlik-Mudanya-Karacabey sahil yolu da önceliklerimiz arasında. Ayrıca, Karacabey-Yeniköy yolunun da iyileştirilmesi gerekiyor. Bunu da önümüzdeki yıl başlatacağız.” şeklinde konuştu.

Eğitim alanında da önemli çalışmaları olduğunu belirten Vali Harput, sözlerini şöyle tamamladı: “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, bir okul yapmak için çalışmalara başlamak üzere. Ayrıca, Karacabey Ticaret Borsası’nın da bize bir okul sözü vardı. Onlardan da bu sözlerini yerine getirmelerini bekliyorum.’’

 

 

 

 

 

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV