29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

UÜ Rektörü BTSO OSB' de

Prof. Dr. Kamil Dilek, “Kent dinamikleri ile ilişkilerimizi geliştireceğiz”

21 Şubat 2012 Salı 23:53
UÜ Rektörü BTSO OSB' de

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve çeşitli fakültelerin Dekanları, BTSO Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Uğur ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

 

 

Kurumlar arası ortak çalışmaların arttırılması, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi konularının ele alındığı görüşmede, sanayici ve işadamlarının akademisyenlerden, üniversite camiasının da sanayiden beklenti ve talepleri dile getirildi.

 

Üniversitelerin her alanda sanayi ile yakın olmasının önemine işaret eden Rektör Kamil Dilek, özellikle öğrencilerin üniversitede öğrendiği teorik bilgilerin, sanayide pratiğe dökmesini ve bu yöndeki girişimleri çok önemsediklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi olarak kent dinamikleri ile olan ilişkileri bundan sonra daha da ileri noktalara taşımak için çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını belirten Dilek, kazananın yine Bursa olacağını söyledi.

 

Ziyarette konuşan BTSO OSB Başkanı Ali Uğur da OSB’nin kurulmasının, Bursa’nın gelişimdeki ilk sıçrama hamlesi olduğunu, 1980 sonrası izlenen ekonomik politikalar sayesinde Bursa’nın üretimle birlikte, ihracata da başlayarak ikinci sıçrama hamlesini gerçekleştirdiğini belirtti. Bugün gelinen noktada Bursa’nın üçüncü sıçrama hamlesini gerçekleştirdiği kaydeden Ali Uğur, “Bursamız artık uluslararası pazarda daha çok rekabet edebilen, araştırma-geliştirmeye dayalı teknolojik üretim yapan bir kentimizdir. Bu noktada Ar-Ge, İnovasyon, nitelikli insan kaynağı ve üniversite ile işbirliği son derece önemlidir. Bursamız üçüncü sıçramasını üniversite-sanayi işbirliğinde gerçekleştirecek” dedi.

 

Bu gelişimde üniversite ile işbirliğine büyük özen gösterdiklerini kaydeden Ali Uğur, atılan adımları daha ileri taşımak ve öğrencilere gerekli imkanların sağlanması noktasında her türlü desteğe hazır olduklarını aktardı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV