29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

OSBÜK'den enerji zirvesi

OSB’lerin elektrik piyasasındaki kazanımları ele alındı.

08 Nisan 2012 Pazar 22:26
OSBÜK'den enerji zirvesi
 
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu OSBÜK’ün Enerji Uzmanları Derneğinin işbirliği ile düzenlediği Organize Sanayi Bölgeleri Elektrik Piyasası Faaliyetleri Eğitim Programı tarihinde Afyonkarahisar Korel Termal Otel’de gerçekleştirildi.

Eğitim programına; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, Enerji Uzmanları Derneği Başkanı ve EPDK Grup Başkanı Dr. Murat Gidiş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve EPDK çalışanları ile başta OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı ve Eskişehir OSB Bölge Müdürü Ali İhsan Karamanlı, OSB Bölge Müdürleri ve yöneticileri olmak üzere yaklaşık 150 kişi katıldı.

Programın açılış konuşması OSBÜK Genel Sekreteri Ali Yüksel tarafından yapıldı. Yüksel, konuşmasında; OSB’lerin elektrik piyasasındaki kazanımlarında  OSBÜK’ün yaptığı girişimleri özetledi ve “OSBÜK olarak, bu ve benzeri konulardaki eğitim projelerine sizlerden gelecek taleplere göre her zaman hazır olduğumuzu bir kez daha bildirir, OSBÜK çatısı altındaki bu samimi birlikteliğin her geçen gün artarak devam etmesini temenni ederim” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Enerji Uzmanları Derneği Başkanı Dr. Murat Gidiş ise konuşmasında; Enerji Uzmanları Derneği’nin faaliyetlerinden bilgiler sunarak “Toplantının OSB temsilcileri ve OSB’ler için faydalı sonuçlar vereceğini umut ettiğini belirterek, böylesine güzel bir organizasyonu hazırlayan  OSBÜK’e ve katılımcılara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Programın onur konuğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk de, ilk OSB’nin kuruluşundan elli yıl geçtiğini belirterek, geçen süre içerisinde OSB’lerin gelişimlerini özetledi.  Öztürk, “20. yüzyılda ülkemizde sanayinin gelişmesinde en büyük pay, sanayinin lokomotifi olan KİT ler iken, 21. yüzyılda sanayinin gelişmesi için en büyük pay Organize Sanayi Bölgelerinin olacaktır. Görülecektir ki OSB’ler Türkiye’nin kalkınma üsleri olacaktır” dedi.
 
Öztürk, şunları söyledi :

“Bakanlığımızın  ve  Genel Müdürlüğümüzün kapısı, OSB’lerin hızlı gelişimi için yapılacak olan her türlü çalışmada her zaman sanayicilerimize, siz değerli OSB yönetici ve çalışanlarına açıktır.
“Mükemmelliğe giden yolculukta, bazı bilgilerin eğitim yoluyla kazanılacağı düşüncesiyle tertiplenen bu programın beklenen faydayı en üst düzeyde sağlayacağı düşüncesiyle; projelerin rafta, fikirlerin lafta kalmaması, öğreneceklerimizin hayatımızı kolaylaştırması dilek ve temennisiyle hepinizi tekrar ayrı ayrı selamlıyorum.”

Konuşmaların ardından eğitim programı 2 oturum halinde tamamlandı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV