29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Sanayicilerden modern okul

KTSO tarafından yaptırılacak okulun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

02 Ekim 2012 Salı 16:25
Sanayicilerden modern okul
Çarşamba Valilik Binası’nda gerçekleştirilen imza törenine; Bursa Valisi Şahabettin Harput, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtsever ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri hazır bulundu.

Karacabey’in Canbalı Mahallesi’nde bulunan 325 ada, 24 parselde kayıtlı 4 bin 7 metrelik alana yapılacak olan okul 24 derslikten oluşacak. Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tasdikli olan proje kapsamında yapılacak olan okulun kullanım hakkı Bursa Valiliği il tüzel kişiliğine devredilecek. Yaklaşık maliyeti 3 milyon TL’yi bulması beklenen okulun, 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında hizmete açılması hedefleniyor.

EĞİTİME YILLIK 150 TRİLYONLUK BÜTÇE

Törende yaptığı konuşmada, Bursa’da eğitime hayırsever desteğine değinen  Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Çocuklarımızın inançlı, ahlaklı, değerlerine sadık ve saygılı insanlar olarak yetişmesini istiyoruz. Bunun yolu da okullardan geçiyor. Bugün Bursa’da standart bir derslikte olması gereken öğrenci sayısı 24 olması gerekiyor. Ama 40 kişilik bir sınıfta bir öğretmenin öğrenciye ayıracak zamanla, 20 kişilik sınıfta ayıracağı zaman farklı olacaktır. Hepimiz öğretmenlerin öğrenciye daha iyi zaman ayırmasını isteriz. Çocuklarımız daha modern ve donanımlı okullarda okusun. Bu kapsamda, her sene Bursa’da hayırsever iş adamları ve özel idare bütçesiyle 150 trilyonluk yatırım yapıyoruz.” dedi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkanı Özer Matlı da eğitimin bir ülkenin gelişmesindeki önemine vurgu yaparken, “Biz de oda olarak büyük bütçeli ticaret ve sanayi odası işine başladık. Hepsinin desteğiyle geçen sene bu işi bitirdik. İnşallah bu okulu en kısa zamanda tamamlayıp öğrencilerimizin hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkanı Özer Matlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar okulun protokolüne imza attı.

 

 

 

 

 

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV