29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Marka olan tercih edilir

Tescilsiz bir inşaat şirketi, deprem sigortası olmayan bir ev sahibi gibidir.

18 Mart 2012 Pazar 15:35
Marka olan tercih edilir

Firmaların birbirine benzer konutlar, birinin diğerini andıran yapılar inşa ettiğini vurgulayan Bilen Patent Yönetim Kurulu Eş Başkanı Ömer Kocakuşak, yaptıkları farklı tasarımlar ile dikkati çeken ve dolayısıyla markalaşan firmaların tercih nedeni olduğunu vurguladı.

 

 

Sınai hakların her geçen gün öneminin daha iyi anlaşıldığının altını çizen Kocakuşak, “Tescilsiz bir marka ile faaliyet gösteren bir inşaat şirketi, deprem sigortası olmayan bir ev sahibi gibidir. Başına ne geleceği, hangi firmanın onun markası ile faaliyet göstereceği belli değildir. Tekel hakkı sağlamak isteyen inşaat firmalarımıza tavsiyem, vakit kaybetmeden markalarını tescil ettirmeleri

hatta önemli projelerine verdikleri isim ve logoları bile koruma altına almalarıdır” dedi.

 

KOSGEB DESTEK VERİYOR

 

Markalaşma sürecinde olan firmalara KOSGEB tarafından çok ciddi destekler verildiğinin altını çizen Ömer Kocakuşak; firmaların, bünyelerindeki üniversite mezunu personelin maaşlarının yanı sıra, yaptıkları reklam ve pazarlama harcamaları ile pek çok standart belgesi ücretlerinin bir kısmını ve pek çok harcamayı KOSGEB’den geri alabileceğini söyledi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV