29 Kasım 2021 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Tekno Tasarım'dan elektrikli araç

Üniversite kampüsünde deneme sürüşlerine başlanacak.

23 Nisan 2012 Pazartesi 01:05
Tekno Tasarım'dan elektrikli araç
 ULUTEK’te faaliyet gösteren firmaların kendi aralarında bilgi paylaşımında bulunmaları amacıyla düzenlenen ‘Paylaşım Saati’ adlı etkinlikte konuşan Tekno Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Makine Yüksek Mühendisi Mehmet Demirci , “Geliştirdiğimiz elektrikli aracı, önümüzdeki günlerde Metro’nun Üniversite istasyonu ile ULUTEK arasında deneme sürüşüne başlatacağız” dedi.
 
ULUTEK’te faaliyet gösteren firmalarda çalışanların katıldığı toplantıda konuşan Mehmet Demirci, Tekno Tasarım’ın 1997 yılında, mühendislikte çözüm ortaklığı yaklaşımıyla kurulduğunu söyledi. Demirci, “ULUTEK bünyesinde kullanılan bilgi çok önemli ve bilgiye ulaşmanın kolay olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bilgiyi faydaya dönüştürmek gerekiyor. Düşünce, görüş, bilgi faydaya dönüştükçe değer kazanır. Bunun için bilginin şekil alması gerekir. Bu da ancak tasarımların teknolojiyle hayat bulması ile mümkün olabilmektedir” şeklinde konuştu.
 
“AR-GE ÇOK ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP”
 
Ar-Ge’nin önemine dikkat çeken Demirci, “Tekno Tasarım olarak Ar-Ge çalışmaları konusunda çok önemli bilgi birikimine sahibiz ve bilgimizi ULUTEK’te faaliyette olan firmalarımızla paylaşabiliriz” dedi.
 
1997’den günümüze kadar gerçekleştirdikleri projelerini de anlatan Demirci;
Elektrikli araç, uçak kuyruk bakımı için tekno platform, çok amaçlı treyler, mini ve mikro hidroelektrik santral tasarımı üretimi ve kurulumu, hidrojen yakıtlı hibrit otobüs projesi ve sıfır emisyonlu hidrojenli bot projelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV