29 Eylül 2022 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Doğa dostu YEPSAN

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından plaketle ödüllendirildi.

09 Nisan 2012 Pazartesi 00:16
Doğa dostu YEPSAN
Çevre ve Orman Bakanlığının ‘Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği Eylem Planı’ çerçevesinde otomotiv yan sanayi alanında faaliyet gösteren Yepsan A.Ş., Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından doğanın korunmasına yönelik gerçekleştirdiği Yepsan Hatıra Ormanı katkısından dolayı plaketle ödüllendirildi.
 
Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Kayapa Sanayi Bölgesi’nde ağaç sevgisine vurgu yapmak ve için fidan dikim töreni gerçekleştirdi. Bursa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Bursa Tarım İl Müdürü Kasım Piral ile çok sayıda öğrenci ve velilerin katıldığı etkinlikte Kayapa Sanayi Bölgesi Ormanı’na fidan dikimi gerçekleştirildi.
 
Her yıl 13 milyon hektarlık orman yok oluyor
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, ormanların ve ağacın önemine dikkat çekerken, ormanların tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınmanın panzehiri olduğunu söyledi.
 
Dünyada her yıl 13 milyon hektar kadar bir ormanlık alanın insan tahribatı sonucu yok olduğuna vurgu yapan Coşkun, “Dünya kara alanlarının yüzde 30’u, Türkiye’nin yüzde 27’si ve Bursa’nın da yüzde 45’i ormanlarla kaplıdır. Gerek ülkemizde gerekse Bursa’da orman varlığımız alan ve servet olarak her geçen yıl artmaktadır. Dünya standartlarına göre bir ülkenin ormanca zengin sayılabilmesi için o ülkenin topraklarının en az yüzde 30’u verimli ormanlarla kaplı olması gerekir” dedi.
 
Ormanları korumanın milli bir görev olduğunu ve yeni nesile ağaç ve orman sevgisini aşılamanın en büyük görevleri olduğunu dile getiren Bursa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan ise 2012 yazının orman yangını olmadan geçmesini temenni etti.
 
“Yepsan, ağaçlandırmada öncü kurumlardan olmaya devam edecek”
 
Protokol konuşmalarının ardından ‘Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği Eylem Planı’ kapsamında ormanların ve ağaçların korunmasına yönelik gerçekleştirdiği Yepsan Hatıra Ormanı katkısından dolayı Yepsan A.Ş.’ye ödül takdim edildi.
Yepsan adına ödülü Bursa Tarım ve İl Müdürü Kasım Piral’ın elinden alan Yepsan A.Ş. Yönetim Kurulu ÜyesiSalim Balcı, “Yepsan A.Ş. bundan sonra da ağaçlandırma ve erozyon kontrolü konularında Bursa’nın öncü kurumlarından bir tanesi olmaya devam edecektir” diye konuştu.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV