07 Şubat 2023 Salı

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Doruk, sağlıkta Marmara'ya hitap edecek

Yıldırım Hastanesi Bursa’nın 3. büyük özel hastanesi olacak.

04 Mayıs 2012 Cuma 00:01
Doruk, sağlıkta Marmara'ya hitap edecek
 Yıldırım ilçesinin ilk tam donanımlı özel hastanesi olma özelliğine sahip Doruk Yıldırım Hastanesi,  yoğun bakım ünitesi ve cerrahi bölümleriyle sadece Bursa’nın değil, Marmara Bölge’sinin de ihtiyaçlarına cevap verecek. Doruk Sağlık Grubu 13 yıldır “Sağlıkta bir Bursa markası” sloganıyla hizmet verirken, çok yakında açılışı yapılacak  Doruk Yıldırım Hastanesi; yaklaşık 10 bin metrekare alanda, 36 yoğun bakım ünitesi ve 100 yatak kapasitesiyle Bursa’nın 3. büyük özel hastanesi olacak
 
Doruk Yıldırım Hastanesi tüm branşlarda hizmet verecek
 
Doruk Sağlık Grubu Medikal direktörü Mustafa Esgin, Doruk Yıldırım Hastanesi’nin modern tıbbın gerektirdiği ameliyatların yapılabileceği ve tüm branşlarda hizmet veren bir hastane olacağını söyledi. Mustafa Esgin;  “Doruk’ta Sağlık Yaşamda Ayrıcalık” sloganıyla 13 yıldır Bursa’ya hizmet veren Doruk Sağlık Grubu’nun yeni yatırımı Doruk Yıldırım Hastanesi tam donanımlı bir hastane olacak. 100 yatak kapasitesi, 75 araçlık otoparkı, erişkin, yenidoğan ve koroner olmak üzere 36 yoğun bakım ünitesi ve cerrahi hastane konsepti ile hastalarımıza ayrıcalıklı bir sağlık hizmetini yaşatacağız. Günde bin kişiye hizmet verme kapasitesi, uyku labaratuvarı, tam teşekküllü biyokimya ve mikrobiyoloji labaratuvarı , radyoloji ünitesi ve acil servisi ile hizmet verecek. Özellikle yoğun bakım desteği üzerine yoğunlaşan hastane olması nedeniyle büyük ameliyatların, onkolojik ameliyatların yapılabileceği cerrahi hastane olma özelliğini taşıyacak. Ayrıca SGK anlaşması da olacak” dedi.
 
Mustafa Esgin; Bölgenin travma hastalarının ihtiyacına da cevap verecek olan Doruk Yıldırım Hastanesi’nin kadın doğum ve çocuk alanında da önemli bir yer teşkil edeceğini, hastanenin 29 yeni doğan yoğun bakım ünitesiyle riskli gebeliklerin takibinin yapılacağı bir referans merkezi olacağını ifade etti.
 
Güney Marmara’nın ihtiyaçlarına da cevap verecek
 
Mustafa Esgin; Bursa’nın giriş kapısı olarak nitelendirdiği Doruk Yıldırım Hastanesi’yle ilgili şu bilgileri verdi.  “Ankara yolu üzerinde konumlanan Doruk Yıldırım Hastanesi, kolay ulaşılabilir konumu, yaklaşık bin metrekare alanda konumlanan 5 ameliyathanesi, 5 yıldızlı bir otel konforu , güçlü donanımı ve deneyimli hekim kadrosuyla sadece Bursa’da değil Güney Marmara’da da söz sahibi bir sağlık merkezi olacak”.
 
Sağlık Turizmine katkı sağlayacak
 
Son yıllarda artan sağlık yatırımlarının Türkiye’yi sağlık hizmetlerinde ve sağlık turizminde bir aktör konumuna getirdiğini kaydeden Mustafa Esgin, Bursa’nın sağlık sektöründe marka kentler arasına girdiğinin altını çizdi. Esgin; “Her alanda olduğu gibi Doruk Yıldırım Hastanesi de bu konuda misyon üstlenecektir. Hastanemiz hizmete açıldığında sadece Yıldırım’a ve Bursa’ya hitap etmeyecek, Bursa’nın özellikle Yenişehir, İnegöl, Kestel, Gürsu, İznik, Domaniç, Tavşanlı, Bilecik, Bozüyük bölgelerinden de hasta akışının söz konusunu olacağı bir sağlık merkezi olacak.Ayrıca başta Balkanlar ve Ortadoğu’dan gelecek yurtdışı hastalara da hizmet vereceğiz.” şeklinde konuştu.
 
   
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Yeni teşvik paketi beklentilerinizi karşıladı mı ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV